Ready-made společnostiprodej s.r.o. nebo a.s.

Další možností, kterou můžete pro start svého podnikání zvolit, je založení tzv. ready-made společnosti.

Co to jsou ready-made společnosti?

Je to jednoduché. Ready-made společnost můžeme volně přeložit jako "předzaložená" společnost. Splňuje všechny administrativní náležitosti, tzn. je již zapsána v obchodním rejstříku, má název, sídlo, jednatele, identifikační číslo a také plně splacený základní kapitál. Jednoduše splňuje všechny zákonem dané podmínky - od určení předmětu podnikání až po registraci daně z příjmu právnických osob. Nevyvíjí však žádnou činnost, nemá žádné závazky a je založena pouze s účelem prodeje konečnému zákazníkovi. Ten díky tomu získává možnost začít podnikat doslova ihned.

Na výběr máte přitom k dispozici všechny základní typy společností. Jsou jimi:

 • ready-made společnosti s ručením omezeným

  (ready-made s.r.o.)

ready-made akciové společnosti (ready-made a.s.)

ready-made evropské společnosti (ready-made es

ready-made offshore firmy

 

Tato volba je výhodná především pro ty, kdo nechtějí ztrácet čas se zakládání, nechtějí skládat základní kapitál nebo pro ty, kdo chtějí prostě začít podnikat a mít vlastní společnost co možná nejdříve a bez starostí.

 

 

Prodej ready made společností je v České republice velmi prosperující odvětví obchodu. Důkazem toho je i fakt, že počet subjektů, poskytujících prodej ready-made produktů, se za posledních 5 let zdesetinásobil. Nabídka je tedy velmi široká, stačí si jen vybrat.

 

 

Pozn. - ready-made společnosti bývají někdy nazývány společnosti na klíč.